У кожного професіонала завжди є книги, до яких він час від часу звертається… Пропонуємо ознайомитися з літературою та методичними матеріалами з екофасилітації, що спонукають до особистісного, професійного розвитку, надихають в екофасилітативній практиці, додають ресурсності…
КАРТКИ ECPF “100 запитань для оцінювання та проектування індивідуальних траєкторій психолога-консультанта в його навчальній та професійній діяльності: екологічна психологічна фасилітація“
Картки ECPF – екологічний голографічний інструмемент, який запускає творчі, асоціативні, рефлексивні, трансформаційні процеси. Вони сформульовані на основі багаторічного досвіду навчальної та консультативної роботи професором П.В. Лушиним, доктором психологічних наук, автором екофасилітативного підходу, теорії особистісних змінювань і методу «Екологічна психологічна фасилітація – Eco-Centered Psychological Facilitation, ECPF». Картки можуть використовуватися в індивідуальній та груповій роботі з психологами, викладачами, фахівцями інших допомагаючих професій, здобувачами освіти в якості стимульного матеріалу, інструменту діагностики та оцінювання. Набір містить 53 пластикові картки (двосторонній друк), “терапевтичні” на дотик, у стильній крафтовій коробочці.
REHI-світ: особистісно-професійний розвиток і психологічна допомога майбутніх психологів, серія “Жива книга”, том 6
Завдання та зміст даного видання зумовлені парадоксальною, гібридною та неоднозначною природою сучасної ситуації, що виявляє ознаки керованості з точки зору уявлень про хвильовий самоорганізований характер розвитку системи освіти взагалі та підготовки психологів зокрема. Подібно до цього, методичні рекомендації також парадоксальні та гібридні… Вони побудовані таким чином, щоб сприяти майбутнім психологам у проєктуванні та реалізації індивідуальних траєкторій саморозвитку і самопідготовки. Видання адресоване здобувачам психологічної освіти, викладачам, менеджерам освітніх організацій, іншим особам, які цікавляться сучасними проблемами психології та вищої освіти. Книга у твердій обкладинці, 204 сторінки, видання 2021 року.
Особисті алгоритми екофасилітації, серія “Жива книга”, том 1
“Жива книга” – самобутній проєкт, який об’єднав зусилля багатьох слухачів школи екофасилітації та відображає їх погляди на особливості цього підходу. «Жива книга: особисті алгоритми екофасилітації» – це вступ до методу, перша сходинка на шляху до формування індивідуального стилю психологічної допомоги. Опанування екопсихологічної фасилітації відбувається, серед іншого, через самодослідження, переосмислення та інтегрування власного досвіду та особистісних смислів. Том 1 з серії «Жива книга» є першим путівником, який знайомить з екофасилітативною практикою через рефлексію авторів книги.
Книга у твердій обкладинці, 204 сторінки, видання 2012 року.
Екологічна допомога особистості у перехідний період: екофасилітація, серія “Жива книга”, том 2
Монографія є продовженням досліджень професора П.В. Лушина на тему «Психологія особистості в перехідний період» і присвячена проблематиці екологічної допомоги в період системних та особистісних змін. У ній розглянуто теоретичні та прикладні закономірності екологічної психологічної фасилітації як інноваційного напряму в психологічній та педагогічній допомозі, простежено умови, за яких фахівцю вдається сприяти самоорганізації та саморозвитку особистості. Книга адресована практикуючим психологам, студентам у галузі психології та освіти, педагогам, іншим зацікавленим особам, які прагнуть опанувати можливості малоструктурованих, хаотичних ситуацій у роботі та повсякденному житті.
Книга у твердій обкладинці, 296 сторінок, видання 2013 року.
Вступ до екопсихоімунології: матеріали до навчального курсу, серія “Жива книга”, том 5
Цей навчальний посібник є першим в інноваційному напрямку науково-практичних досліджень «ЕкоПсихоІмунологія». П.В. Лушин презентує психологічну допомогу як елемент соціального конструювання, спосіб своєрідної імунізації від застійних процесів у саморозвитку особистості, навчальний «щепленевий матеріал» для підготовки та підвищення кваліфікації психологів. Представлено стенограми реальних психологічних онлайн-сесій, проведених доктором психологічних наук, професором П.В. Лушиним, а також оригінальні «Екофасилітативні казки», які дозволяють у живій евристичній формі опановувати основи екопсихологічної фасилітації. Для студентів-психологів, аспірантів, дослідників психотерапії, для всіх, хто цікавиться питаннями психологічного саморозвитку та посттравматичного зростання.”
Книга у твердій обкладинці, 96 сторінок, видання 2018 року.
Гібридне життя: як виживати, коли все звичне руйнується?
Видання присвячено питанням проживання особистістю і суспільством перехідних періодів в умовах VUCA – мінливості, непередбачуваності, складності і багатозначності того, що відбувається навколо. П.В. Лушин не пропонує універсальну стратегію вирішення проблемних ситуацій, але запрошує до роздумів про випробування та кризи в логіці екофасилітації, розглядаючи не стільки пов’язані з ними обмеження, скільки можливості для зростання.
Книга у м’якій обкладинці, 32 сторінки, видання 2015 року (2-е вид., доповнене).
Гібридна допомога в перехідному періоді: коли психолог не експерт
Збірка містить роздуми П.В. Лушина щодо особливостей надання психологічної допомоги в умовах невизначеності, мінливості, непередбачуваності, складності, багатозначності, а також висвітлює особливостей роботи психолога-екофасилітатора.
Книга у м’якій обкладинці, 32 сторінки, видання 2016 року.
Екопсихологічні голограми і лушинізми
«Екопсихологічні голограми» – це своєрідні афоризми професора П.В.Лушина, в яких багатогранно відображені психічні явища та переживання особистості в перехідних ситуаціях. Завдяки своєрідній тривимірності вони дозволяють по-новому осмислити ті чи інші події, усвідомити їх сенс у несподіваному ракурсі, протягом лічених хвилин змінити своє ставлення до складних перехідних явищ нашого життя. Такий багаторівневий позитивний ефект приніс екопсихологічним голограмам широку популярність. Робота з екопсихологічними голограмами – це дуже простий та ефективний спосіб самопізнання, пошуку творчого початку, формування такої якості як «толерантність до невизначеності». Спробуйте й ви!)
2-е видання, доповнене, 2016 рік, м’яка обкладинка